Estetik ve Plastik Cerrahi

Op. Dr. Celal Alioğlu

Estetik ve rekonstrüktif cerrahiye ilgim tıp fakültesi yıllarında başladı. Tıp fakültesinin ilk yıllarından itibaren estetik ve rekonstrüktif ameliyatlara girmeye ve bu alanda kendimi geliştirmeye başladım.

1986 yılında Trabzon’da doğdum. İlk ve ortaokulu Trabzon’da, lise öğrenimimi ise Rize Fen Lisesi’nde tamamladım. Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2012 yılında mezun oldum. Estetik ve rekonstrüktif cerrahiye ilgim tıp fakültesi yıllarında başladı. Tıp fakültesinin ilk yıllarından itibaren estetik ve rekonstrüktif ameliyatlara girmeye ve bu alanda kendimi geliştirmeye başladım.

2013 yılında Türkiye’nin en iyi plastik cerrahi kliniklerinden birisi olan Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi kliniğinde uzmanlık eğitimine başladım. İhtisasım süresince çok sayıda estetik, rekonstrüktif ve mikrocerrahi ameliyat öğrenme ve yapma fırsatı buldum. Yurtdışı ve yurtiçi çok sayıda kongre ve kursa katılarak bilgi ve becerilerimi arttırdım.

2017 Kasım’da Dünya’nın en saygın Plastik Cerrahlarından birisi olan Dr. Raul Gonzalez ile Brezilya’da beraber çalışma fırsatı yakaladım. Brezilya’da kaldığım süre boyunca çok sayıda yüz germe, liposuction, vücut şekillendirme ve popo estetiği ameliyatlarında aktif olarak yer aldım.

2017 yılında ihtisasımı tamamlayarak “Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı” unvanını aldım.

2017-2019 arasında Hatay Devlet Hastanesinde çalıştım. Bu süre zarfında çok sayıda estetik ve rekonstrüktif ameliyat yaptım. 2020 Aralık ayı itibarıyla Esteworld Plastik Cerrahi Grubu Altunizade Hastanesinde çalışmaktayım.

İngilizce bilmekteyim. Türk Tabipler Birliği, Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği, Estetik Plastik Cerrahi Derneği ve Dünya Estetik Plastik Cerrahi Derneği üyesiyim.

Katıldığım Kurslar ve Eğitimler

Stem Cell Technologies

Kocaeli Üniversitesi Kök hücre ve gen tedavileri araştırma ve uygulama merkezi, 2013

Saç Ekimi Cerrahisi Kursu

TPRECD 36. Ulusal Kurultayı, 2014

Nazal Endoskopi ve Fonksiyonel Nazal Cerrahisi Kursu

TPRECD 36. Ulusal Kurultayı, 2014

Saç Ekimi Canlı Cerrahi Kursu

Sakarya Üniversitesi, 2015

Rinoplastide Osteotomiler ve Dorsal Şekillendirme kursu

Amerikan Hastanesi, 2016

Deney Hayvanları Kullanım Sertifikası

Karadeniz Teknik Üniversitesi Hayvan deneyleri yerel etik kurulu, 2013

Aesthetic Breast Surgery

TPRECD 36. Ulusal Kurultayı, 2014

Temel Mikrocerrahi Kursu

İstanbul Medeniyet Üniversitesi, 2015

Nazım Çerkeş Rinoplasti Kursu

Fulya Acıbadem Hastanesi, 2016

Clinica Raul Gonzalez

Observership, 2017

Hemen iletişime geçin

Uygulamalar ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Bize Ulaşın +90 532 1 798 798